Aktualności


Uszkodzona siekiera przyczyną wypadku w gospodarstwie rolniczym

15.09.2016

Z powodu poluzowanej siekiery doszło do wypadku podczas cięcia drzewa. Poszkodowany został ojciec właścicielki gospodarstwa, który próbował wyręczyć córkę w cięższych pracach. Mężczyzna doznał złamania w obrębie dłoni. Przy współpracy z kancelarią Mediator otrzymał adekwatne odszkodowanie z obowiązkowej polisy OC swojej córki.

Wypadek w rolnictwie – poluzowana siekiera przyczyną zdarzenia

Kobieta wraz z mężem i dwójką dzieci mieszkała w niewielkiej miejscowości. Mąż kobiety często wyjeżdżał w delegację, dlatego w cięższych pracach gospodarskich pomagał jej ojciec. W dniu wypadku przyjechał porąbać przygotowane drzewo. Wziął siekierę i po pierwszym uderzeniu ostrze wypadło z trzonka. Tępa część siekiery uderzyła mężczyznę w dłoń. Mężczyzna natychmiast zawołał córkę, a ta wsiadła w samochód i zawiozła poszkodowanego do szpitala. Kobieta dopiero po nieszczęśliwym wydarzeniu przypomniała sobie, że siekiera była uszkodzona.

W szpitalu zdiagnozowano poważne obrażenia dłoni: złamanie śródstawowe oraz poważne uszkodzenie kciuka. Obrażenia były na tyle poważne, że poszkodowany musiał zaprzestać jakichkolwiek prac przez kilka miesięcy, co znacznie skomplikowało sytuację nie tylko jego gospodarstwa, ale także gospodarstwa córki. W codziennych najprostszych czynnościach mężczyźnie pomagała mama i córka, ponieważ unieruchomiona prawa ręka nie była sprawna. Dopiero po roku i rehabilitacji ręka wróciła do względnej sprawności i mężczyzna powoli wrócił do dawnych obowiązków.

Odszkodowanie powypadkowe dla poszkodowanego

Każdy właściciel gospodarstwa rolnego ma obowiązek wykupienia polisy odpowiedzialności cywilnej. W sytuacji kiedy osoba postronna zostanie na terenie gospodarstwa poszkodowana – może ubiegać się o odszkodowanie. Poszkodowany mężczyzna za namową córki postanowił ubiegać się o odszkodowanie. Z pomocą kancelarii Mediator udało się je uzyskać. Tym razem była tylko jedna decyzja, ponieważ ubezpieczyciel przyznał adekwatne odszkodowanie dla poszkodowanego mężczyzny. Przyznano mu 6000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz tytułem odszkodowania powypadkowego.


Wróć na listę aktualnościZgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższa kwota ODSZKODOWANIA"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej