Aktualności


Włocławek. Wypadek młodocianego rowerzysty

01.09.2016

Młody, 16-letni chłopak doznał obrażeń w wyniku wypadku jadąc na rowerze. Kierowca samochodu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście na zielonym świetle i doszło do potrącenia. Kierowca został ukarany mandatem karnym, a rowerzysta odwieziony do szpitala.

Okoliczności wypadku komunikacyjnego we Włocławku

Rowerzysta jechał ścieżką rowerową i w pewnym momencie wjechał na oznakowany przejazd dla rowerzystów. Kierowca wykonujący skręt w lewo nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście i doszło do wypadku. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, które zabrało poszkodowanego do szpitala. Pojawiła się także policja,która ukarała kierowcę osobówki mandatem. W szpitalu zdiagnozowano o młodego rowerzysty uraz głowy wraz z pourazowym bólem głowy i krwiakiem podskórnym, uraz stawów kolanowych oraz ogólne potłuczenia i zadrapania.Poszkodowany musiał zrezygnować z zajęć szkolnych na 3 tygodnie. Szczególnie dotkliwy był ból głowy spowodowany uderzeniem. Stawy kolanowe wymagały odpoczynku a następnie ćwiczeń, ale młody organizm dość szybko poradził sobie z rekonwalescencją. Wypadek najbardziej odbił się na kondycji psychicznej chłopaka, który pomimo chęci – przez długi czas obawiał się wsiąść na rower. W momencie wypadku sezon rowerowy już się kończył i chłopak miał okazję przełamać strach dopiero po kilku miesiącach.

Odzyskanie odszkodowania dla młodocianego rowerzysty

Decyzje o ubieganiu się o odszkodowanie podjęli rodzice. Obrażenia nie były skrajnie poważne, jednak chłopak musiał zrezygnować na jakiś czas ze szkoły, co mogło odbić się na jego edukacji. W formalnościach pomogła kancelaria odszkodowawcza Mediator. Poszkodowany otrzymał 2000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Kwota nie jest zawrotna, jednak trzeba zwrócić uwagę, że młody mężczyzna nie doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu. Już po kilku tygodniach chłopak wrócił do normalnego funkcjonowania, a i po kilku miesiącach ostatecznie przełamał strach przed jazdą na rowerze.


Wróć na listę aktualnościZgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższa kwota ODSZKODOWANIA"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej