Aktualności


Włocławek. Ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie. Wyrok sądu

25.11.2016

W wyniku nieszczęśliwego wypadku, 66-letnia pasażerka samochodu osobowego doznała obrażeń, które przysporzyły jej sporo cierpienia i wpłynęły na jakość życia. Ubezpieczyciel uznał winę sprawcy , ale zaniżył odszkodowanie. Mediator, w porozumieniu z poszkodowaną, skierował sprawę do sądu.

Włocławek. Poszkodowana pasażerka w wypadku komunikacyjnym.

Kobieta jechała z mężem na zakupy. Siedziała na przednim siedzeniu, tuż obok kierowcy. Była zapięta pasami. W wyniku niespodziewanej awarii samochodu, doszło do wypadku, w którym pasażerka doznała obrażeń ciała. Na miejsce została wezwana policja i karetka pogotowia, która zabrała kobietę do szpitala. Na izbie przyjęć zdiagnozowano kompresyjne złamanie kręgu oraz skomplikowane, wymagające operacji, złamanie kości przedramienia. Kobieta kilka dni po operacji została wypisana do domu z zaleceniem kontroli w poradni ortopedycznej. Przez kilka tygodni kobieta miała unieruchomioną rękę i musiała nosić kołnierz ortopedyczny. Kobieta starała się nie tracić pogody ducha i każdego dnia chciała się poprawić swój stan zdrowia poprzez zalecane ćwiczenia i rehabilitację. Po wypisaniu ze szpitala, w codziennych czynnościach pomagała rodziny – mąż i córka.

Droga do odzyskania odszkodowania dla mieszkanki Włocławka

Kobieta uznała, że powinna ubiegać się o odszkodowanie. Telefonicznie umówiła się na spotkanie z doradca kancelarii Mediator. Zostało sporządzone roszczenie i wysłane do ubezpieczyciela. Pierwsza decyzja nie była satysfakcjonująca – poszkodowanej przyznano jedynie 16000 złotych zadośćuczynienia. Po odwołaniu wypłacono dodatkowo 4000 złotych. Pomimo negocjacji, nie udało się uzyskać adekwatnej kwoty odszkodowania. Sprawa trafiła do sądu. Przychylono się do roszczenia i kobieta otrzymała 45000 złotych odszkodowania.


Wróć na listę aktualnościZgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższa kwota ODSZKODOWANIA"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej