Nasze sprawy


Włocławek – wypadek na motorowerze i zaniżone odszkodowanie

Uczennica pierwszej klasy liceum doznała poważnych obrażeń w wypadku komunikacyjnym. Koleżanka prowadząca motorower nie zdołała zahamować przed samochodem i doszło do przewrócenia pojazdu.

Wypadek na motorowerze pod Włocławkiem

Dziewczyna została przewieziona do szpitala gdzie zdiagnozowano liczne otarcia skóry, potłuczenia oraz złamanie szyjki kości udowej. Dziewczyna została poddana dwóm operacjom. Niestety, w wyniku zastosowania zespolenia noga skróciła się o 2 centymetry i w związku z tym poszkodowana była zmuszona do noszenia wkładki ortopedycznej. Młoda osoba, stała się zamknięta w sobie. Nie mogła już uprawiać sportu, a krótsza noga na której pojawiły się blizny wprowadzał ją w zawstydzenie. Lekarze też byli zdania, że w najbliższym czasie konieczna będzie wymiana stawu biodrowego – być może nawet kilkukrotnie.

 

Odszkodowanie dla poszkodowanej mieszkanki Włocławka

Po roku od wypadku dziewczyna postanowiła ubiegać się o odszkodowanie. W porozumieniu z rodzicami zgłosiła sprawę do naszej kancelarii. W postępowaniu polubownym ubezpieczyciel uznał za stosowne wypłatę 14000 złotych tytułem zadośćuczynienia oraz ponad 2600 tytułem zwrotu poniesionych kosztów leczenia. Kota ta, biorąc pod uwagę stracone lata dla młodej osoby wydawała się zbyt niska. Sprawa skończyła się w sądzie. Sąd wydał wyrok nakazujący zapłatę 86000 złotych tytułem zadośćuczynienia wraz z należnymi odsetkami. Uzasadniając wyrok, sąd miał na uwadze młody wiek poszkodowanej oraz utracone marzenia o przyszłości związanej ze sportem. Sąd ustalił także odpowiedzialność ubezpieczyciela za skutki wypadku mogace pojawić się w przyszłości.
Zgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższa kwota ODSZKODOWANIA"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej